Emekliye Saygı ve TBMM'deki Önemli Gelişmeler

Kamu-Der Genel Başkanı Cevdet BAŞTUĞ, emeklilerin sesinin duyulması gerektiğine vurgu yaparak, #EmekliyeSaygı kampanyasını başlattı. Emeklilerin toplumun önemli bir parçası olduğunu ve hak ettikleri saygıyı görmeleri gerektiğini belirten BAŞTUĞ, emeklilere yapılan düzenlemelerin gerçekleri yansıtmadığını ifade etti.

Değerli Milletvekilimiz,

TBMM Genel Kurulu'nda görüşülecek olan Torba Kanun'da yer alan emeklilere yönelik öngörülen yüzde 25'lik artış teklifini, emekliler olarak onaylamıyoruz. Bu teklif, emeklilerin yaşadığı ekonomik zorlukları yeterince karşılamamaktadır. Siz değerli milletvekillerimizin, bu yasanın kabul edilmesine izin vermeyeceğine inanıyor ve umut ediyoruz.

Ülkemizin dedeleri, neneleri, anneleri ve babaları olan emeklilerimize, hak ettikleri değeri vermek ve saygı göstermek, toplum olarak bir görevidir. Emekliler, kendilerine yapılan iyiliği de, kötülüğü de unutmazlar. Bu nedenle, yüzde 25'lik artışın sadece basit bir hesap hatası olarak değil, bir adaletsizlik olarak görüldüğünü belirtmek isteriz. Umuyor ve diliyoruz ki, TBMM'de bu haksızlığı düzeltmek için çaba göstereceksiniz.

Emekliye saygı göstermek, toplumsal bir değerdir. Herkes, tanıdığı milletvekillerine bu önemli konuyu iletmeli ve destek olmalıdır. Toplumun bir araya gelip emeklilere destek verdiği bu dönemde, emekli hakları için mücadele etmek birlik ve dayanışmanın bir göstergesidir.

Cevdet BAŞTUĞ Kamu-Der Genel Başkanı Ankara