Genel Başkan'dan 2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılına Başlangıç Mesajı

Değerli Öğretmenler, Sevgili Öğrenciler, Saygıdeğer Veliler,

Yeni bir eğitim ve öğretim yılına daha başlarken, her birinize başarılar, mutluluklar ve bolca öğrenme dolu bir yıl diliyorum. Eğitim, toplumumuzun temel taşıdır ve en büyük yatırım insana yapılan yatırımdır. Bu bilinçle, hep birlikte daha aydınlık bir geleceğe doğru ilerlemek için çaba göstermeliyiz.

Öğretmenlerimiz, sizler ülkenin aydınlık yarınlarını inşa eden kahramanlarsınız. Öğrencilerimiz, sizler bu ülkenin umutları ve geleceğisiniz. Velilerimiz, sizler çocuklarımızın ilk rehberleri ve destekçilerisiniz. Hep birlikte el ele vererek, Türkiye'mizi daha iyi bir noktaya taşımak için çalışmalıyız.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün gençlere olan inancını unutmadan, bilgiyle donanmış, vatanına bağlı, düşünce özgürlüğüne saygılı bireyler olarak yetişmelisiniz. Kamu-Der olarak, her zaman yanınızda olacak, başarılarınızın ve öğrenmenin destekçisi olacağız.

Yeni eğitim-öğretim yılında, öğretmenlerimize kolaylık, öğrencilere başarı ve velilere sabır diliyorum. Cumhuriyetimizi yükseltecek ve yaşatacak olan sizlersiniz. Hep birlikte daha güçlü bir Türkiye için çalışacağımıza olan inancımızı yitirmemeliyiz.

Sevgi ve saygılarımla,

Cevdet BAŞTUĞ Kamu-Der Genel Başkanı